یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۳۲:۰۵

تودیع و معارفه ی رئیس اداره آب شهرستان

مجید حججی ضمن تودیع و معارفه ی رئیس اداره آب شهرستان و در نشست مشترک با معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون افزود:  ذخیره بارش‌های سالانه در سد شهید منتظری روستای خمیران این شهرستان به مصرف کشاورزی می‌رسد که بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش‌های آبی […]

مجید حججی ضمن تودیع و معارفه ی رئیس اداره آب شهرستان و در نشست مشترک با معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون افزود:  ذخیره بارش‌های سالانه در سد شهید منتظری روستای خمیران این شهرستان به مصرف کشاورزی می‌رسد که بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش‌های آبی و گردشگری درآن  است.

وی بیان کرد: اجرای این پروژه مستلزم همکاری و صدور موافقت شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است تا فرآیند صدور مجوز و طرح‌های اولیه آن اجرایی شود.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به اینکه آب ذخیره‌شده در این سد مخزنی تنها صرف کشاورزی می‌شود، گفت: سال زراعی گذشته علاوه بر تأمین آب کشاورزان و حقابه داران، یک‌میلیون مترمکعب آب پشت سد ذخیره شد.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاری ورزشی و گردشگری بر روی این منبع ذخیره نقشی در مصرف آب ندارد و تنها از فرصت برای انجام یک سری فعالیت‌ها مثل جت اسکی، قایق‌سواری، آموزش غواصی و ایجاد کافی شاپ  وتفریحات آبی می‌توان استفاده کرد.

حججی بابیان اینکه نشست‌هایی درگذشته با حضور معاون استانداری برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در سد خمیران برگزار شده است ، گفت: همکاری آب منطقه‌ای برای اجرای این طرح‌ها ضرورت دارد.

وی با اشاره به معضلات و مشکلات ناشی از خشک‌سالی استان اصفهان ،گفت: این شرایط بر شهرستان‌ها اثر گذاشته و باعث شده به سمت فعالیت‌هایی  با مصرف  کم آب حرکت کنیم و از پساب فاضلاب در بخش‌های مختلف استفاده شود.

فرماندار تیران و کرون ایجاد بستر برای مشارکت کشاورزان و ذی‌نفعان در بهره‌برداری از آب موجود را در کاهش تنش‌های اجتماعی و افزایش مشارکت عمومی مؤثر خواند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نیز به وضعیت سخت آبی استان اشاره کرد و اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر از بارش‌های سال قبل و دوره بلندمدت کمتر بود اما به  آینده امیدواریم.

محمود چیتیان خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت و سرمایه‌گذاری، استفاده از پساب فاضلاب و مدیریت مصرف برای استان اصفهان با وضع موجود ضرورت دارد.

وی بابیان اینکه در تمامی سرمایه‌گذاری‌ها باید میزان آب مصرفی مدنظر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: ۲۸۰ کارواش در شهر اصفهان و سنگ‌بری‌ها در کنار بخش کشاورزی متقاضی آب هستند و مطالباتشان را پیگیری می‌کنند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: مصرف بالای آب در کارواش‌ها باید مدیریت و از بازچرخش آب برای این کار استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، سد شهید منتظری تیران و کرون جزو چهار سد مخزنی استان اصفهان و ظرفیت آب آن  ۶ میلیون مترمکعب است . این سد  سال ۷۱ در روستای خمیران احداث و در سال ۷۳ به بهره‌برداری رسید.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۱۸ مهر ۱۴۰۱

به مناسبت هفته سلامت، پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان تیران و کرون بر سر مزار شهدای گمنام شهر تیران حضور یافته و با گلاب به غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا پرداختند. در این مراسم که با حضور دکتر محمدی کیا فرماندار، آقای جمشیدی معاون بهداشتی و سایر مسئولین شهرستانی برگزار شد با […]

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
۱۴ فروردین ۱۴۰۱
۹ اسفند ۱۴۰۰
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =