یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
۱۷:۵۰:۳۴

با توجه به اقلیم و شرایط خاص آبی ، صنایع آلاینده و پر مصرف آب و انرژی در این استان توسعه نمی‌یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان گفت: با توجه به اقلیم و شرایط خاص آبی ، صنایع آلاینده و پر مصرف آب و انرژی در این استان توسعه نمی‌یابد. به گزارش ایرنا، محمدجواد بگی بعدازظهر سه شنبه در نشست با فرماندار، رییس دادگستری و جمعی از مدیران و تعدادی از صنعتگران تیران و کرون در محل […]

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان گفت: با توجه به اقلیم و شرایط خاص آبی ، صنایع آلاینده و پر مصرف آب و انرژی در این استان توسعه نمی‌یابد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد بگی بعدازظهر سه شنبه در نشست با فرماندار، رییس دادگستری و جمعی از مدیران و تعدادی از صنعتگران تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: وضعیت خشکسالی و آلودگی در اصفهان حاکم شده است و بر این مبنا از توسعه و راه اندازی شهرک‌های صنعتی آلاینده و پر مصرف آب و انرژی جلوگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه برای تأمین آب شهرک‌های صنعتی به سمت خرید پساب فاضلاب شهرها رفته‌ایم، تصریح‌کرد: بخش زیادی از آب موردنیاز این مراکز تولیدی از پساب تهیه حتی راه‌اندازی تصفیه‌خانه در شهرک‌ها نیز دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: با خشک‌سالی‌های اخیر و شرایط سخت آبی، راهی جز استفاده از پساب فاضلاب و روش‌های به‌کارگیری مجدد آب در شهرک‌های صنعتی نداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان با اشاره به درآمد این نهاد خاطرنشان کرد: توزیع بودجه دولتی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در پنج سال گذشته کاهشی بوده است درحالی‌که پارسال ۴۰ میلیارد ریال برای ۸۰ شهرک صنعتی اختصاص‌یافت و این‌چنین اعتباری پاسخگوی نیاز خدمات‌رسانی نیست اما از محل فروش زمین و دریافت هزینه‌های خدماتی سعی بر رفع نیازهای شهرک‌های صنعتی شده  است.

بگی ایجاد ۱۷ پست برق، ۱۳ پل زیرگذر، احداث ساختمان آتش‌نشانی و نگهبانی و امور اداری را ازجمله این پروژه‌های در دست اقدام شرکت شهرک‌های صنعتی استان عنوان کرد.

فرماندار تیران و کرون  نیزدر این نشست به فعالیت شهرک‌های صنعتی این شهرستان اشاره کرد و گفت: از توسعه صنایع آلاینده ممانعت شده و تمرکز بر فعالیت‌های کشاورزی، گردشگری و صنایع پاک و تبدیلی در حوزه فراوری محصولات باغی، زراعی و گلخانه‌ای است.

مجید حججی افزود: همت مدیریت شهرستان در حفظ هوای پاک منطقه و جلوگیری از بروز آلودگی قرارگرفته است و از طرح‌های جدید و درآمدزا با مصرف پایین آب و پاک حمایت می‌شود.

تیران و کرون دارای ۲ شهرک صنعتی فعال در تیران و رضوانشهر، یک ناحیه صنعتی در ورپشت و یک شهرک صنعتی خصوصی در بخش کرون است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۲ مهر ۱۴۰۱
۲ مهر ۱۴۰۱

ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر ضروری است فرماندار در بازدید از واحد سنگبری واقع در شهرک صنعتی که با استفاده از تکنولوژی جدید نسبت به فراوری سنگ های تزیینی و صادرات به کشورهای اروپایی اقدام می‌شود ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه سنگ در جهت به‌روزرسانی تکنولوژی […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱

شهرداری ها و راه و شهرسازی موظف به تعیین تکلیف خدمات زیربنایی و روبنایی اراضی در زمان واگذاری هستند فرماندار در جلسه ویژه تعیین تکلیف اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی منطقه کارگاهی تیران با اشاره به عدم شفافیت در خصوص تعیین میزان سهم متقاضیان در زمان واگذاری اراضی ضمن تعیین زمان برای دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :