چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۱۱:۲۳

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون  فرماندار تیران و کرون گفت: دو ایستگاه هواشناسی مکانیزه در این شهرستان تا نیمه سال آینده راه‌اندازی می‌شود. علی محمدی‌کیا، امروز(سه‌شنبه، ۱۷ مرداد) در نشست با مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون از نبود ایستگاه هواشناسی انتقاد و اظهار کرد: این خدمت یکی […]

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون

 فرماندار تیران و کرون گفت: دو ایستگاه هواشناسی مکانیزه در این شهرستان تا نیمه سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

علی محمدی‌کیا، امروز(سه‌شنبه، ۱۷ مرداد) در نشست با مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون از نبود ایستگاه هواشناسی انتقاد و اظهار کرد: این خدمت یکی از مطالبات جدی مردم و جزء نیازهای زیرساختی در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی است.

وی افزود: در گذشته ایستگاه‌های سنتی وجود داشته، اما این موضوع پاسخگو نیاز نبوده و باید به‌روز رسانی انجام می‌شد که در سفر استاندار به شهرستان مطرح و جزء مصوبات استانی قرار گرفت.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به ضرورت تسریع در راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی، تصریح کرد: هم‌افزایی از بودجه‌های شهرستانی و استانی برای این اقدام صورت گرفته تا اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها تا نیمه سال آینده دو ایستگاه مجهز و مکانیزه راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها در این خصوص همکاری خواهند کرد تا اینکه زیرساخت لازم فراهم شود و دستگاه‌ها توسط اداره کل هواشناسی تهیه و نصب شود.

به گفته محمدی‌کیا، در گذشته از ظرفیت هواشناسی شهرستان‌های مجاور استفاده می‌شد تا بتوانیم تخمین از وضعیت هوا و سامانه‌های بارشی و میزان آن داشته باشیم، اما وجود دو ایستگاه در بخش کرون و مرکزی ضرورت داشت.

۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای سامانه هواشناسی تیران و کرون

همچنین مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های راه‌اندازی هواشناسی باید در شهرستان فراهم شود، گفت: ۲۴ میلیارد ریال از اعتبارات استانی برای این موضوع اختصاص می‌یابد.

حمیدرضا خورشیدی ادامه داد: با همکاری مشترک مسئولان شهرستانی و استانی دو ایستگاه هواشناسی تیران و کرون راه‌اندازی و مردم از منفعت آن در پیش‌بینی‌ها استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه داده‌های هواشناسی برای بسیاری از حوزه‌ها لازم است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی، مدیریت بحران و عموم شهروندان برای فعالیت‌های روزانه خود به این دسته از اطلاعات نیاز دارند.
isna.ir/xdPnvp

برچسب ها :
مطالب مشابه

حضور در بین خانواده شهدا باعث افزایش روحیه خدمت رسانی مسولان می شود. فرماندار در عیادت از خانواده شهید حیدر دادخواه از شهدای گرانقدر عملیات محرم که در ۲۵ابان تشییع شدند که با همراهی امام جمعه شهرستان صورت پذیرفت حضور در بین خانواده شهدا را باعث افزایش روحیه خدمت رسانی برشمردند

۳۰ آبان ۱۴۰۲

ارتقای سرمایه اجتماعی و فراهم نمودن زمینه های افزایش مشارکت مردم در انتخابات از مهمترین برنامه های ماه های آتی خواهد بود. دکتر محمدی کیا فرماندار شهرستان در جلسه شورای اداری ویژه تبیین برنامه های شهرستان و وظایف ادارات در زمینه فراهم نمودن زمینه حضور پر شور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

تجلیل از مقام پرستار به مناسبت ولادت حضرت زینب سلام الله و حضور در مراکز درمانی به اتفاق امام جمعه شهرستان

۳۰ آبان ۱۴۰۲

دیدار فرماندار معاون سیاسی و بخشدار مرکزی و شهرداران به همراه امام جمعه شهرستان و عیادت از امام جمعه رضوانشهر

۳۰ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =