یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۰۲:۲۵

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون  فرماندار تیران و کرون گفت: دو ایستگاه هواشناسی مکانیزه در این شهرستان تا نیمه سال آینده راه‌اندازی می‌شود. علی محمدی‌کیا، امروز(سه‌شنبه، ۱۷ مرداد) در نشست با مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون از نبود ایستگاه هواشناسی انتقاد و اظهار کرد: این خدمت یکی […]

راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی مکانیزه در تیران و کرون

 فرماندار تیران و کرون گفت: دو ایستگاه هواشناسی مکانیزه در این شهرستان تا نیمه سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

علی محمدی‌کیا، امروز(سه‌شنبه، ۱۷ مرداد) در نشست با مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در محل فرمانداری تیران و کرون از نبود ایستگاه هواشناسی انتقاد و اظهار کرد: این خدمت یکی از مطالبات جدی مردم و جزء نیازهای زیرساختی در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی است.

وی افزود: در گذشته ایستگاه‌های سنتی وجود داشته، اما این موضوع پاسخگو نیاز نبوده و باید به‌روز رسانی انجام می‌شد که در سفر استاندار به شهرستان مطرح و جزء مصوبات استانی قرار گرفت.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به ضرورت تسریع در راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی، تصریح کرد: هم‌افزایی از بودجه‌های شهرستانی و استانی برای این اقدام صورت گرفته تا اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها تا نیمه سال آینده دو ایستگاه مجهز و مکانیزه راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها در این خصوص همکاری خواهند کرد تا اینکه زیرساخت لازم فراهم شود و دستگاه‌ها توسط اداره کل هواشناسی تهیه و نصب شود.

به گفته محمدی‌کیا، در گذشته از ظرفیت هواشناسی شهرستان‌های مجاور استفاده می‌شد تا بتوانیم تخمین از وضعیت هوا و سامانه‌های بارشی و میزان آن داشته باشیم، اما وجود دو ایستگاه در بخش کرون و مرکزی ضرورت داشت.

۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای سامانه هواشناسی تیران و کرون

همچنین مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های راه‌اندازی هواشناسی باید در شهرستان فراهم شود، گفت: ۲۴ میلیارد ریال از اعتبارات استانی برای این موضوع اختصاص می‌یابد.

حمیدرضا خورشیدی ادامه داد: با همکاری مشترک مسئولان شهرستانی و استانی دو ایستگاه هواشناسی تیران و کرون راه‌اندازی و مردم از منفعت آن در پیش‌بینی‌ها استفاده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه داده‌های هواشناسی برای بسیاری از حوزه‌ها لازم است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی، مدیریت بحران و عموم شهروندان برای فعالیت‌های روزانه خود به این دسته از اطلاعات نیاز دارند.
isna.ir/xdPnvp

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری جلسه کمیته اطلاع رسانی با حضور فرماندار ، معاون سیاسی ، روسای ادارات و حوزه های خبری شهرستان

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

برگزاری جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار و روسای ادارت مربوطه

۲۷ شهریور ۱۴۰۲

برگزاری جلسه کمیسیون حفاری شهرستان با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی

۲۲ شهریور ۱۴۰۲

تجهیزات واگذار شده از سوی دولت به بخشداری‌ها و شهرداری ها به قید فوریت به نفع مردم به کارگیری شود فرماندار شهرستان طی دستور ویژه به شهرداران و بخشداران با توجه به واگذاری ادوات و ماشین آلات دولتی طی دو سال گذشته به شهرها و روستاهای شهرستان خواستار برنامه ریزی جهت بکارگیری تجهیزات به نفع […]

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یازده =