سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
۰۴:۵۸:۳۵

دولت سیزدهم در اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها و ایجاد ساختار صحیح اقتصادی به نفع مردم اقدام جهادی انجام داد

حجت السلام صائبی در شورای اداری با بیان اینکه امروز جنگیدن نه با صلاح نظامی بلکه با افکار و عقیده ها در حال رخ دادن است، اظهار کرد: فرماندهان در دوران جنگ وظیفه خود در زمینه تامین امنیت را به خوبی انجام دادند و اکنون مدیران باید در جنگ اقتصادی در خط مقدم تلاش خود […]

حجت السلام صائبی در شورای اداری با بیان اینکه امروز جنگیدن نه با صلاح نظامی بلکه با افکار و عقیده ها در حال رخ دادن است، اظهار کرد:

فرماندهان در دوران جنگ وظیفه خود در زمینه تامین امنیت را به خوبی انجام دادند و اکنون مدیران باید در جنگ اقتصادی در خط مقدم تلاش خود را برای حل مشکلات اقتصادی انجام دهند.

امام جمعه بخش کرون و شهر عسگران با اشاره به گله مندی مردم از مسوولان، گفت:
مسوولان در ارگان های دولتی دست یاری به دولت دهند و مطالبه گری ها نیز باید ساماندهی شود تا رویه حل مشکلات با سرعت بالاتری انجام شود.

معاون سابق برنامه ریزی و امور عمرانی شهرام آذرپی با اشاره به فعالیت های انجام شده و تلاش برای حل مطالبات مردم بدون بروکسی های اداری در دوره خدمت رسانی خویش، گفت:

مردم ولی نعمت ما هستند و از مسوولان خواهشمندم این رویه را با قدرت ادامه دهند تا شاهد پیشرفت کشور و حل مشکلات مردم باشیم.

معاون جدید برنامه ریزی و امور عمرانی با بیان اینکه دولت منافع مردم و کشور را بر منافع جناحی ترجیح می دهد، گفت:

مردمی سازی یارانه ها برای عبور از ناعدالتی ها در بهترین زمان ممکن اجرایی شده است و همکاری و همیاری همه مردم را می طلبد.

عرب با اشاره به ظرفیت های شهرستان تیران و کرون، تاکید کرد: روسای ادارات شهرستان تیران و کرون به صورت میدانی در حوزه برنامه ریزی و عمرانی ورود کنند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه مردمی سازی یارانه و توزیع عادلانه یارانه ها در کشورهای دنیا انجام شده و در ایران پس از بررسی و طرح دانشمندان رشته اقتصاد، اجرایی شد، اظهار کرد:

سیاست تغییر در ارز ترجیحی در اواخر دولت قبل برنامه ریزی و با مصوبه مجلس در بودجه سال ۱۴۰۱ در حال حاضر و همزمان با افزایش قیمت های جهانی اجرایی شد.

دکتر شهیر با اشاره به آسیب و فساد های ناشی از تفاوت قیمت ها با اختصاص ارز ترجیحی به افرادی خاص، گفت:

کاهش بهره بری، صادرات باز، افزایش تقاضای کالاهای یارانه ای، قاچاق معکوس، فراهم سازی بستر فساد از جمله آسیب ها است که با اجرای این طرح برطرف خواهند شد.

وی افزود: اصلاح پرداخت یارانه ها آغاز کار برای تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی است و همه اصناف و اتحادیه ها برای نظارت بر گران فروشی باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: افرادی که یارانه دریافت نمی کردند یا به دهک خود اعتراض داشتند از امروز در سایت https://hemayat.mcls.gov.ir/ تقاضای خود را ثبت کنند و اعتراضات بررسی و یارانه به افراد تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری تصریح کرد:
قیمت کالاهایی که با نهاده های افزایش قیمت یافته در ارتباط مستقیم بودند توسط سازمان تنظیم بازار اعلام شده و محصولات مرتبط با این نهاده ها نیز در سطح تهران، استان و صنف مربوطه تعیین قیمت و اعلام می شود.

دکتر شهیر با بیان اینکه افزایش قیمت کالاهای غیر مرتبط به بهانه مردمی سازی یارانه ها تخلف است و با آن برخورد می شود، گفت:

برخی افزایش قیمت ها در ماه های ابتدایی سال جدید با افزایش حقوق همانند هر سال اتفاق افتاده و یا مرتبط با افزایش قیمت جهانی است ولی برخی سودجویان از این فرصت برای منافع خود و به ضرر مردم سوء استفاده کرده و در بازار تشنج بوجود آورده اند.

فرماندار شهرستان با اشاره به جراحی اقتصادی دولت با کمک اقتصاد دان ها، اظهار کرد:

دولت در زمان انتخابات اولویت را نفع مردم بیان کرد و اکنون با اجرای این طرح در دوره اول دولت، گامی بزرگ برای مردمی سازی یارانه ها به نفع مردم برداشت.

دکتر محمدی کیا با اشاره به اهمیت شفاف سازی و اقناع سازی توسط مسوولان ادارات برای مردم منطقه، گفت:

بهره بری تولید یکی از اهداف اصلی این طرح است و در آینده مشکلات تورم برای تولید کننده ها کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مردم با مزایای این طرح آشنا نیستند، تصریح کرد:

جلسات مردمی برای اقشار مختلف در روزهای آینده برگزار و مسائل مطرح شود.

فرماندار شهرستان جدیت در نظارت بر قیمت ها را امری مهم دانست و ادامه داد:

اکیپ های نظارتی از هفته گذشته برنامه های بازرسی خود را آغاز کرد و مردم شکایات خود را با شماره ۱۹۷ در میان بگذارند یا به اداره صمت اعلام کنند.

وی خطاب به مدیر کل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی، گفت: ۶۰ درصد جمعیت شهرستان تیران و کرون روستا نشین هستند و اکثر مردم شهرستان از نان خانگی استفاده می کنند و به سهمیه بیشتری برای آرد خانگی نیازمندیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

حضور فرماندار و روسای ادارات شهرستان در آیین غبار روبی شهدا به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

۶ آذر ۱۴۰۱

حضور فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در مراسم یادواره شهدای روستای آبپونه

۶ آذر ۱۴۰۱

برگزاری جلسه مناسب سازی با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان

۶ آذر ۱۴۰۱

برگزاری جلسه هماهنگی مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور

۶ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :