پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
۰۳:۲۰:۴۱

استاندار اصفهان : امنیت غذایی مستلزم حضور بلند مدت بخش خصوصی است

استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاری در بخش تولید مواد غذایی از اهمیت خاصی به دلیل تامین مایحتاج زندگی مردم برخوردار و امنیت غذایی مستلزم حضور بلند مدت بخش خصوصی است. به گزارش ایرنا، سید رضا مرتضوی روز پنجشنبه هنگام بهره برداری از یک واحد پرورش بوقلمون در شهرستان تیران و کرون افزود: مردم نباید نسبت […]

استاندار اصفهان گفت: سرمایه گذاری در بخش تولید مواد غذایی از اهمیت خاصی به دلیل تامین مایحتاج زندگی مردم برخوردار و امنیت غذایی مستلزم حضور بلند مدت بخش خصوصی است.

به گزارش ایرنا، سید رضا مرتضوی روز پنجشنبه هنگام بهره برداری از یک واحد پرورش بوقلمون در شهرستان تیران و کرون افزود: مردم نباید نسبت به مواد غذایی سفره خود احساس نگرانی و کمبود داشته باشند که برای تحقق این امر بخش خصوصی و دولتی هر دو نقش دارند.
وی به سرمایه گذاری بالا و ریسک سرمایه بخش خصوصی اشاره کرد و اظهارداشت: خیلی از افراد دارای تمکن‌مالی چنین اقداماتی را انجام‌نمی دهند ولی برخی با ورود به حوزه اقتصادی زمینه اشتغال و تولید را فراهم می کنند که مدیران دستگاه های اجرایی باید مراقب تصمیمات خود دراین زمینه ها باشند.
استاندار اصفهان تلاش در شرایط سخت اقتصادی را نماد بارز مجاهدت دانست و گفت: مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون همانند دوران دفاع مقدس سهم خود را در جنگ اقتصادی برای رونق تولید ایفا کرده اند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در این مراسم از تولید سالانه ۱۵ هزار تن گوشت بوقلمون در ۱۱۰ واحد در این استان خبرداد و افزود: اصفهان رتبه اول تولید گوشت بوقلمون را دارد.
مهرداد مرادمند ادامه داد: در استان اصفهان زنجیره تولید گوشت بوقلمون از پرورش جوجه تا کشتار و بسته بندی تکمیل شده است.
وی با بیان اینکه در گذشته وابستگی در تولید جوجه بوقلمون به کشورهای خارجی وجود داشت خاطرنشان کرد: این ظرفیت در اصفهان ایجاد شده و وابستگی هم تا حد زیادی کاهش یافته است.
مرکز پرورش بوقلمون تیران و کرون با ظرفیت پرورش ۲۰ هزار قطعه بوقلمون با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در سفر استاندار به تیران و کرون افتتاح شد.
شهرستان تیران و کرون دومین مقصد سفرهای شهرستانی استاندار اصفهان است.
سید رضا مرتضوی به‌همراه معاونان و جمعی از مدیران کل استانی برای شرکت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری، بازید از مناطق کمتر برخوردار، گفت و گو با فعالان صنعت و کشاورزی به تیران و کرون سفر کرده است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

دیدار رئیس بنیاد شهید و نماینده امور بانوان فرمانداری با خانواده معزز شهید عملیات محرم

۱۸ مرداد ۱۴۰۱

فرقی نمی کند در کجای قرن چندم ایستاده باشم ! مهم این است که من همچنان رعیتم و تو اربابی یا حسین تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

۱۵ مرداد ۱۴۰۱
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

جلسه تعیین حریم خط لوله گاز ۵۶اینچ گاز با حضور بخشدار کرون.اعضای شورای اسلامی روستا ،دهیار،مسئول فنی دهیاری.نماینده بنیاد مسکن شهرستان در دفتر مدیر عامل منطقه ۲ عملیات خطوط لوله گاز کشور

۱۲ مرداد ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :