یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
۱۹:۰۳:۳۱

همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران

به گزارش ایرنا، حامد منیری شامگاه چهارشنبه در همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران در غرب اصفهان افزود: توسعه و رونق فرهنگی نیازمند تقویت نقش مردم در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای این عرصه است و نقش تصدی‌گری دولت باید کاهش یابد و ماموریت تسهیل‌گری داشته باشد. مدیرکل تبلیغ و ترویج […]

به گزارش ایرنا، حامد منیری شامگاه چهارشنبه در همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران در غرب اصفهان افزود: توسعه و رونق فرهنگی نیازمند تقویت نقش مردم در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای این عرصه است و نقش تصدی‌گری دولت باید کاهش یابد و ماموریت تسهیل‌گری داشته باشد.

مدیرکل تبلیغ و ترویج امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت علاوه بر تسهیل‌گری وظیفه برنامه‌ریزی را نیز بر عهده دارد، خاطرنشان‌کرد: این ماموریت با بهره‌گیری از خرد جمعی و مشورت با نخبگان انجام می‌شود.

منیری ادامه داد: همسو با سیاست‌های دولت سیزدهم در برجسته سازی نقش مردم و تشکل‌های مردمی در امور جامعه، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه این کار را فراهم کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی که توسط موسسه ها، کانون‌های فرهنگی و هنری و تشکل‌های مردمی در سراسر کشور در حال انجام است، تصریح‌ کرد: این فعالیت‌ها همواره با خلاقیت، نوآوری و اثرگذاری بالایی توام بوده است که حمایت از فعالیت‌های این مراکز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون نیز در این همایش به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و قرآنی مردمی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در روستاها و شهرها، فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی به واسطه تشکل‌های مردم نهاد، توسعه و رونق یافته است.

علی محمدی‌کیا افزود: توسعه و تقویت عرصه فرهنگ و هنر با استفاده از ظرفیت مردمی و با حمایت نهادهای دولتی در این شهرستان رقم خواهد خورد.

وی مساجد را بهترین نقطه برای توسعه فرهنگ دینی معرفی کرد و خاطرنشان کرد: لازم است زمینه سازی برای حضور نسل جوان و نوجوان در مسجد با استفاده از روش‌های نوین و ابتکار عمل انجام شود تا در مقابله با تهاجم فرهنگی هدفمند پیش برویم.

همایش “کتاب، مسجد و معنویت” توسط کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(ع) شهر تیران به عنوان کانون برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۲ مهر ۱۴۰۱
۲ مهر ۱۴۰۱

ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر ضروری است فرماندار در بازدید از واحد سنگبری واقع در شهرک صنعتی که با استفاده از تکنولوژی جدید نسبت به فراوری سنگ های تزیینی و صادرات به کشورهای اروپایی اقدام می‌شود ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه سنگ در جهت به‌روزرسانی تکنولوژی […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱

شهرداری ها و راه و شهرسازی موظف به تعیین تکلیف خدمات زیربنایی و روبنایی اراضی در زمان واگذاری هستند فرماندار در جلسه ویژه تعیین تکلیف اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی منطقه کارگاهی تیران با اشاره به عدم شفافیت در خصوص تعیین میزان سهم متقاضیان در زمان واگذاری اراضی ضمن تعیین زمان برای دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :