دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
۰۴:۲۹:۵۱

همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران

به گزارش ایرنا، حامد منیری شامگاه چهارشنبه در همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران در غرب اصفهان افزود: توسعه و رونق فرهنگی نیازمند تقویت نقش مردم در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای این عرصه است و نقش تصدی‌گری دولت باید کاهش یابد و ماموریت تسهیل‌گری داشته باشد. مدیرکل تبلیغ و ترویج […]

به گزارش ایرنا، حامد منیری شامگاه چهارشنبه در همایش “کتاب، مسجد و معنویت” در مسجد قمربنی هاشم(ع) شهر تیران در غرب اصفهان افزود: توسعه و رونق فرهنگی نیازمند تقویت نقش مردم در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای این عرصه است و نقش تصدی‌گری دولت باید کاهش یابد و ماموریت تسهیل‌گری داشته باشد.

مدیرکل تبلیغ و ترویج امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت علاوه بر تسهیل‌گری وظیفه برنامه‌ریزی را نیز بر عهده دارد، خاطرنشان‌کرد: این ماموریت با بهره‌گیری از خرد جمعی و مشورت با نخبگان انجام می‌شود.

منیری ادامه داد: همسو با سیاست‌های دولت سیزدهم در برجسته سازی نقش مردم و تشکل‌های مردمی در امور جامعه، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه این کار را فراهم کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی که توسط موسسه ها، کانون‌های فرهنگی و هنری و تشکل‌های مردمی در سراسر کشور در حال انجام است، تصریح‌ کرد: این فعالیت‌ها همواره با خلاقیت، نوآوری و اثرگذاری بالایی توام بوده است که حمایت از فعالیت‌های این مراکز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون نیز در این همایش به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و قرآنی مردمی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در روستاها و شهرها، فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی به واسطه تشکل‌های مردم نهاد، توسعه و رونق یافته است.

علی محمدی‌کیا افزود: توسعه و تقویت عرصه فرهنگ و هنر با استفاده از ظرفیت مردمی و با حمایت نهادهای دولتی در این شهرستان رقم خواهد خورد.

وی مساجد را بهترین نقطه برای توسعه فرهنگ دینی معرفی کرد و خاطرنشان کرد: لازم است زمینه سازی برای حضور نسل جوان و نوجوان در مسجد با استفاده از روش‌های نوین و ابتکار عمل انجام شود تا در مقابله با تهاجم فرهنگی هدفمند پیش برویم.

همایش “کتاب، مسجد و معنویت” توسط کانون فرهنگی و هنری امام حسن مجتبی(ع) شهر تیران به عنوان کانون برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

کمیته فرهنگی با استفاده از توان گروه‌های مردمی در جهت تولید آثار فاخر هنری و فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت اقدام نماید فرماندار شهرستان در جلسه کمیته فرهنگی ستاد کنگره سرداران و شهدای شهرستان با اشاره به ضرورت تدوین کتاب جامع ویژه شهدای شهرستان بر ضرورت استفاده از توان گروه‌های مردمی و معتمدین در […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

برگزاری کلاس آموزشی سواد رسانه برای مسولین روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی شهرستان تیران و کرون

۹ آذر ۱۴۰۲

برگزاری جلسه شورای مسکن شهرستان با حضور مهندس عرب معاون برنامه ریزی

۹ آذر ۱۴۰۲

برگزاری جلسه پیگیری و حل مشکلات حوزه فاضلاب شهر تیران با حضور مهندس عرب معاون برنامه ریزی و امور عمرانی

۹ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =