یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۲۰:۵۶

تولیدات خام دامی تحت نظارت استانداردهای بین المللی دامپزشکی انجام می‌شود که در صورت بهبود روابط بین المللی شاهد رشد بیش از ۲ تا پنج برابری صادرات در هر سال خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، شهرام موحدی روز چهارشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: تولیدات خام دامی تحت نظارت استانداردهای بین المللی دامپزشکی انجام می‌شود که در صورت بهبود روابط بین المللی شاهد رشد بیش از ۲ تا پنج برابری صادرات در هر سال خواهیم بود. وی مطابقت […]

به گزارش ایرنا، شهرام موحدی روز چهارشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: تولیدات خام دامی تحت نظارت استانداردهای بین المللی دامپزشکی انجام می‌شود که در صورت بهبود روابط بین المللی شاهد رشد بیش از ۲ تا پنج برابری صادرات در هر سال خواهیم بود.

وی مطابقت استانداردهای نظارتی دامپزشکی با دیگر کشور ها را مانع بازگشت کالا دانست و اظهارداشت:‌ ۷۵ درصد از صادرات مواد لبنی کشور با نظارت دامپزشکی استان اصفهان انجام می شود.

مدیرکل دامپزشکی اصفهان توجه به کیفیت کالای تولیدی را در پیشگیری از بیماری ها در حوزه بهداشت و درمان مهم دانست و تصریح کرد: اجرای طرح های واکسیناسیون دامپزشکی از شیوعی بیماری ها جلوگیری می کند و مانع از افزایش بیماران در مراکز درمانی خواهد شد.

وی با اشاره به حجم و ضرورت ماموریت های دامپزشکی خاطرنشان کرد: با وجود حساسیت کار کمبود نیروی انسانی، خودرو و اعتبارات تملک و دارایی برای ادارات شهرستان ها وجود دارد و این موضوع تهدیدی علیه امنیت غذایی است.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون در این نشست با اشاره به اهمیت و نقش نظارت دامپزشکی در تولید فرآورده‌های خام دامی گفت: دغدغه پیشگیری این سازمان جدی و بجاست که مانع از سطحی نگری در حوزه تولید می شود.

علی محمدی کیا افزود: فرآورده های خام دامی زیادی در این شهرستان توزیع می‌شود که نظارت‌های دامپزشکی قادر به پیشگیری از شیوعی بیماری های مشترک بین انسان و دام خواهد شد.

وی با اشاره به محدودیت نیروی انسانی در شبکه دامپزشکی تیران و کرون گفت: تلاش برای کوچک سازی بدنه دولت نیازمند توجه به الزامات است و نباید این طرح بدون پیش بینی های مورد نیاز انجام شود.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در دستگاه های اداری موجب اختلال در خدمات رسانی شده و هم اینک طرح تقویت ساختار سازمانی نهادهای حاکمیتی با بررسی کارشناسان سازمان استخدامی آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان یکی از قطب‌های تولیدات دامی کشور و با ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۱۷ کشتارگاه طیور و ۳۳ کشتارگاه دام و بیش از ۱۰ هزار مرکز بسته بندی و فرآورده‌های خام دامی دارای ظرفیت مناسب در این بخش اقتصادی است.

شهرستان تیران و کرون دارای بیش از یکصد واحد دامداری، ۴۰ واحد پرورش ماهی، ۱۵ واحد مرغداری تخم گذار دارای پروانه و ۸۵ مرغداری گوشتی دارای پروانه بهره برداری است.

برچسب ها :
مطالب مشابه

ایجاد انسجام عمومی و امیدآفرینی با تلاش مجموعه اداری جهت خدمت رسانی برای رضای خدا محقق می‌شود فرماندار در جلسه شورای اداری روستای حسن آباد با تبریک ایام دهه کرامت و میلاد آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام با اشاره به اقدامات دستگاه‌های اداری در حوزه های مسئولیتی بر لزوم تلاش جهت ایجاد انسجام […]

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

افتتاح طرح نجما با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال در شهرستان تیران و کرون با حضور مدیر مخابرات استان اصفهان و فرماندار شهرستان و امام جمعه محترم تیران شبکه فیبر نوری خانگی بهره برداری گردید . در آیین بهره برداری دکتر محمدی کیا بر لزوم رعایت عدالت در توزیع امکانات ارتباطی با توجه به […]

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

ایجاد بستر های آموزشی جهت افزایش آگاهی قانونی اعضای شوراهای شهری و روستایی ضرورت دارد فرماندار در جلسه هیئت حل اختلاف شوراها با اشاره به گزارش های بازرسی از مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا و عدم تدوین دستورالعمل مناسب در قانون انتخابات شوراها جهت آشنایی با وظایف و اختیارات بر لزوم ایجاد بستر های […]

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

ارائه برنامه های مدون متناسب با تقاضای شهری و روستایی در قالب برنامه‌های اوقات فراغت جوانان با ایجاد هم توانی بین دستگاه‌های فرهنگی ورزشی و تفریحی امکان پذیر است فرماندار در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تاکید بر ارائه برنامه مدون در زمینه اوقات فراغت با همکاری گروه های مردمی و جوانان متناسب با […]

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =