یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
۱۸:۴۳:۲۶

ایرنا : سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان: روستاییان اصفهان کمترین استفاده را از کتابخانه‌های عمومی دارند

به گزارش ایرنا، امیر هلاکویی روز یکشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری تیران و کرون افزود: تنها ۲۰ درصد مردم استان اصفهان امکان بهره گیری از امکانات کتابخانه‌های عمومی را دارند که دلیل اصلی آن کمبود سرانه در این حوزه است. وی بیان‌کرد: کمبود اعتبارات مالی و مشارکت نهادهای عمومی و مردمی مانع از توسعه بیشتر […]

به گزارش ایرنا، امیر هلاکویی روز یکشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری تیران و کرون افزود: تنها ۲۰ درصد مردم استان اصفهان امکان بهره گیری از امکانات کتابخانه‌های عمومی را دارند که دلیل اصلی آن کمبود سرانه در این حوزه است.

وی بیان‌کرد: کمبود اعتبارات مالی و مشارکت نهادهای عمومی و مردمی مانع از توسعه بیشتر این امکانات شده  است که اگر این همکاری‌ها از سوی دولت و مردم افزایش یابد  شاهد توسعه عدالت فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی خواهیم بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان یادآورشد: استان اصفهان ۳۱۰ باب کتابخانه عمومی دارد که ۱۰۰ باب آن به صورت مشارکتی با دیگر سازمان ها از جمله شهرداری‌ها راه اندازی شده  است و  سرانه بیش از سه متر مربعی محیط کتابخوانی در استان ایجاد شده است.

وی همکاری مسوولان محلی برای راه اندازی کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه سیار و یا طرح امانت پستی کتاب را سه پیشنهاد برای توسعه خدمات و افزیش دسترسی به کتابخانه های عمومی بیان کرد.

هلاکویی یادآورشد: نهاد کتابخانه‌های عمومی در مقابل مشارکت نهادهای مردمی و محلی سهمی را برای تجهیز و توسعه امکانات کتابخانه ای اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت ۲ باب کتابخانه عمومی در تیران و رضوانشهر از توابع تیران و کرون گفت: کتابخانه عمومی عسگران در مرکزیت بخش کرون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به‌زودی به بهره برداری می‌رسد.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون در این دیدار بررفع موانع پیش روی اجرای طرح های کتابخانه ای تاکید کرد و گفت: هم‌افزایی بین نهادهای فرهنگی شهرستان و ایجاد بستر برای مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد به صورت تخصصی در حوزه های مختلف دنبال می‌شود.

علی محمدی کیا افزود: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان باید ظرفیت‌های مردمی را شناسایی و برای توسعه فرهنگ کتابخوانی به صورت هدفمند و تخصصی دنبال کند.

وی تشکیل کمیته‌های خاص در زمینه موضوعات مختلف مثل سواد رسانه ای، مطالعه، اطلاع رسانی، اقتصاد و کارآفرینی  و راهکار سنجی برای حل معضلات هر بخش را از برنامه‌های پیش روی مدیریت شهرستان دردوره جدید اعلام کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۲ مهر ۱۴۰۱
۲ مهر ۱۴۰۱

ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر ضروری است فرماندار در بازدید از واحد سنگبری واقع در شهرک صنعتی که با استفاده از تکنولوژی جدید نسبت به فراوری سنگ های تزیینی و صادرات به کشورهای اروپایی اقدام می‌شود ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه سنگ در جهت به‌روزرسانی تکنولوژی […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱

شهرداری ها و راه و شهرسازی موظف به تعیین تکلیف خدمات زیربنایی و روبنایی اراضی در زمان واگذاری هستند فرماندار در جلسه ویژه تعیین تکلیف اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی منطقه کارگاهی تیران با اشاره به عدم شفافیت در خصوص تعیین میزان سهم متقاضیان در زمان واگذاری اراضی ضمن تعیین زمان برای دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :