یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
۱۷:۲۵:۴۰

اصفهان-ایرنا-سرپرست فرمانداری تیران و کرون گفت: نهادهای اجرایی باید زمینه مشارکت مردمی برای توسعه همه‌جانبه این شهرستان را با محوریت سازمان‌های مردم نهاد و نُخبگان فراهم و تقویت کنند.

به گزارش ایرنا، علی محمدی‌کیا، شامگاه چهارشنبه در نشست با جمعی از نمایندگان اهالی فرهنگ و هنر تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: تلاش دولت سیزدهم در افزایش مشارکت مدنی و مردمی سازی بخش‌های مختلف مثل فرهنگ و هنر و اقتصاد است تا با چنین رویکردی، اقشار مختلف در عرصه توسعه  فعال شوند. […]

به گزارش ایرنا، علی محمدی‌کیا، شامگاه چهارشنبه در نشست با جمعی از نمایندگان اهالی فرهنگ و هنر تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: تلاش دولت سیزدهم در افزایش مشارکت مدنی و مردمی سازی بخش‌های مختلف مثل فرهنگ و هنر و اقتصاد است تا با چنین رویکردی، اقشار مختلف در عرصه توسعه  فعال شوند.

وی بیان کرد: تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد، محوریت خوبی برای فعال‌سازی مشارکت اجتماعی و کسب ایده و طرح در جهت بهبود اوضاع و رفع چالش‌ها و موانع دارند.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون به ضرورت دوری از تصدی‌گری دولت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: نخبگان و فعالان حوزه‌های مختلف طرح‌های خلاق و جدیدی دارند که فرصت‌سازی برای ارائه و اجرای آنها، بسیار کارآمدتر از مدل‌های دولتی است.

وی با اشاره به فرهنگ‌های ناب اسلامی نهفته در جامعه خاطرنشان کرد: گسترش آن در تمام نقاط شهر باید جزو مهمترین برنامه ها و رویکردها قرار گیرد.

محمدی‌کیا بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز تاکید کرد و یادآور شد: ارائه برنامه‌های باشکوه و متنوع در سطح شهر و روستاها در راه اشاعه این فرهنگ ضرورت دارد.

وی نبود انسجام در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم را از چالش‌های مهم تیران و کرون اعلام کرد و اظهار داشت: بی‌اطلاعی مردم باعث تضیع حقوق آنان و مانع بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی و پشتیبانی شده و برای جبران این خلل، شورای اطلاع‌رسانی در شهرستان برای هم افزایی بین بخشی ایجاد می‌شود.

سرپرست فرمانداری تیران و کرون با بیان اینکه بدنبال ایجاد ارتباط هدفمند مدیریت شهرستان با اقشار مختلف از جمله نخبگان هستیم، خاطرنشان کرد: ایجاد این پل ارتباطی با همکاری رسانه‌ها و تقویت روابط عمومی ارگان های دولتی رقم خواهد خورد.

وی به کمبود نیروی انسانی در ادارات این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: مدیران نباید به این دلیل ماموریت و وظایف خود را معطل بگذارند بلکه باید با مدیریت منسجم به نیازها و دغدغه‌ها بپردازند.

محمدی‌کیا بر دوری از حواشی در همه امور تاکید کرد و گفت: ادارات خدمات‌رسان نباید مانع از اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی بشوند.

این نشست به منظور هم‌افزایی و همکاری مدیریت شهرستان با اهالی فرهنگ و هنر در توسعه فرهنگ و هنر مردمی برگزار شد.

تیران و کرون دارای پنج موسسه فرهنگی و هنری، ۵۴ کانون فرهنگی و هنری مسجد و ۱۰ آموزشگاه هنری آزاد است.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۲ مهر ۱۴۰۱
۲ مهر ۱۴۰۱

ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت شهرک صنعتی سنگ رضوانشهر ضروری است فرماندار در بازدید از واحد سنگبری واقع در شهرک صنعتی که با استفاده از تکنولوژی جدید نسبت به فراوری سنگ های تزیینی و صادرات به کشورهای اروپایی اقدام می‌شود ضمن تحسین تلاش صنعتگران حوزه سنگ در جهت به‌روزرسانی تکنولوژی […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱

شهرداری ها و راه و شهرسازی موظف به تعیین تکلیف خدمات زیربنایی و روبنایی اراضی در زمان واگذاری هستند فرماندار در جلسه ویژه تعیین تکلیف اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی منطقه کارگاهی تیران با اشاره به عدم شفافیت در خصوص تعیین میزان سهم متقاضیان در زمان واگذاری اراضی ضمن تعیین زمان برای دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت […]

۱۷ شهریور ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :